Jak se starat o permanentní make-up? a tetování v Praze

Tetování: +420 776 564 776
Masáže: +420 773 025 588
CZ / ENG
Blog

Jak se starat o permanentní make-up?

Jak se starat o permanentní make-up?

Po udělání permanentního make-upu doporučují používat pro hydrataci pleti bíle vazelínu (nepoužívejte vazelínu s přísadami, aby neovlivnit barvu PM). První tři dny musíte hydratovat permanentní make-up tenkou vrstvou vazelínu každé 2-3 hodiny, od čtvrtého do sedmého dne, anebo do té doby, než se poškozená oblast rozjasní, stačí třikrát denně. Pleť stále musí dýchat a být hydratována.

Dodržujte hygienu a po dobu 7 dnů Permanentního make-upu byste se neměli dotýkat, a kontaktovat s vodou. Proto je potřeba aplikovat vazelínu pomocí vatové tyčinky (je třeba používat novou tyčinku při každé aplikaci). Při umýt vlasy, pro ochranu naneste na oblast s permanentním make-upem silnou vrstvu vazelíny. Skloňte hlavu tak, aby vám po tváři netekla voda. Po usušení vlasů, odstraňte ochrannou vazelínu vatovým tamponem a aplikujte pravidelnou tenkou vrstvu.

Neměli byste během prvních sedmi dnů jít do bazénu, sauny, ani solária. Vyhněte se situacím, při kterých dochází k silnému pocení (intenzivním tréninkům a pod.), protože s potem odchází i pigment. Pokud máte po zákroku otok, můžete použít studený suchý obklad ke zmírnění otoku. Také v první a druhý den v noci můžete používat mastí Bepanten Mast (Baby). Nelze jí však používat často, jelikož obsahuje lanolin a „tlačí“ barvu z kůže ven. Otok může přetrvávat až 3 dny, ale zpravidla zmizí po jednom dni. Když trávíte více času na slunci aneb v soláriu, tak po zahojení permanentního make-upu stálé v jeho oblasti používejte opalovací krém s ochranným faktorem 50. Dodržování doporučení má velký vliv na konečný výsledek!