Péče o čerstvé tetování a tetování v Praze

Tetování: +420 776 564 776
Masáže: +420 773 025 588
CZ / ENG
Blog

Péče o čerstvé tetování

Péče o čerstvé tetování

1. Po skončení tetování nalepím Vam ochranní folie pro pečlivé zahojeni tetovaže, která poskytuje dokonalou ochranu při hojení nového tetování. Fólii aplikuju ihned po tetování na čistou a suchou pokožku a musíte ji ponechte přibližně 4 dní pro ideální zahojení.

2. Na 3-4 den po tetovaní opatrně odstraníte folie pod vlažnou tekoucí vodou a umyjeme antibakteriálním mýdlem, neboť použijte dezinfekční tekutý roztok.

3. Jemně osušíme papírovým ubrouskem (kuchyňské utěrky, papírové kapesníky) do sucha. Po oschnutí do půl hodiny naneseme hojivou mast Bepanthen Tattoo nebo Bepanthen Baby. Vždy je nutné pořádně rozmazat, na tetování nesmí zůstat silná vrstva masti, ale jen tenký film.

4. Před každým namazáním hojivé masti musí být ruce čisté – umyté mýdlem pod tekoucí vodou, po případě vydezinfikovány.

5. Tetování mažeme cca 4 - 6x denně slabou vrstvou hojivé masti dle potřeby – tetování by mělo stále zůstat trochu mastné. Tetování se hojí 4 – 14 dní dle místa a rozsahu tetování, někdy i déle.

6. V místě tetování se v průběhu hojení vytvoří stroupky. Tyto musí odpadnout přirozenou cestou, proto se nesmí seškrabávat ani namáčet. Pokud stroupek odloupnete dřív než má pravděpodobně půjde dolů i s barvou. Pokud tetování svědí, místo neškrábeme, ale zlehka se po něm plácáme rukou.

7. Čerstvé tetování nemáčíme dlouho ve vodě. Chodit se koupat do bazénu je během hojení tetování zcela vyloučeno. Je také vyloučeno chodit s čerstvým tetováním do sauny nebo solária.

8. V prvních dnech po tetování je dobré užívat i vitamín C a zinek dle běžného dávkování, vyhnout se nošení těsného oblečení. Opalování poškozuje tetování, neopalujte ho, anebo jej alespoň chraňte krémem se silným UV filtrem a to i v soláriu.

9. I po zahojení není na škodu občas namazat tetování hydratačním krémem.