Masáž baňkami (Baňkování) v Praze a tetování v Praze

Tetování: +420 776 564 776
Masáže: +420 773 025 588
CZ / ENG
Služby

Masáž baňkami (Baňkování) v Praze

Masáž baňkami v Praze

Baňkování neboli masáž baňkami je vhodnou doplňkovou metodou klasických masáží. Známá svými léčivými účinky je již déle než pět tisíc let. První zmínky o baňkování pocházejí z Mezopotámie, staré Číny, ale i z jiných částí světa.

Základem působení masáže baňkami je reflexní metoda, která je založena na vzniku překrvení, dráždění kožních receptorů vakuem, které se vytvoří v baňce. Vlivem masáže baňkami se zlepšuje periferní oběh krve, lymfy, mezitkáňové tekutiny. Odstraňují se projevy městnání, zvyšuje se výměna látková a dýchání kůže v masírované části těla. Kůže se stává pružnější, zvyšuje se její odolnost vůči teplotním a mechanickým faktorům, zlepšuje se napínání svalů, zvyšuje se jejich tonus, elasticita. Při působení vakuové terapie dochází k oddělení extraktu tukových potních žláz. Ten kromě solí obsahuje močovinu, aceton, žlučové kyseliny, které jsou v určitých koncentracích pro organismus toxické. Díky tomu je možné přirovnat masáž baňkami k účinkům sauny.

Tato technika je jedna z nejúčinnějších na onemocnění a problémy pohybového aparátu jako jsou ztuhlé svaly, partie zad a krku, bolesti zad apod. Pozitivně ovlivňuje také funkci vnitřních orgánů, napomáhá trávení a dýchání. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrény, cukrovky, vysokého tlaku, zažívacích problémů, dny, žlučníkových potížích či při léčbě astmatických záchvatů. Dnes se používají i na odstranění moderního fenoménu, jakým je stres a napětí. Ženy i muži zajisté ocení i mírné redukční účinky.

Jak a proč baňkování funguje

Lokální účinek

Baňka, vytvoří podtlak, tím se mohutně zvýší prokrvení struktur uložených pod baňkou, tím se dané tkáně více zásobí krví a také dochází ke zvýšenému odplavení škodlivin.

Celkový účinek

Účinek působí na celé tělo, navozuje uvolnění a relaxaci. Tělo funguje jako celek a při uvolnění i nejmenší části má pozitivní vliv na fungování celku.

Reflexní

Pokud přiložíme baňku na jednu stranu těla, působí i na druhou stranu, příkladně baňka na jedné ruce, reflexně ovlivňuje i druhou ruku. Vliv je patrný i na funkci a regeneraci orgánů.

Vzdálený

Přes nervová zakončení působí i na vzdálené struktury.

Mechanický

Podtlak a tření pomáhají tělu zbavit se staré kůže, podporuje prokrvení a způsobuje zčervenání až modřiny.

Indikace baňkování

Kontraindikace masáží

Dělíme na celkové a částečné. Při zdravotních obtížích je třeba vyhledat lékaře a masáž odložit. Pokud máte nejasnosti o vhodnosti masáže, poraďte se předem se svým lékařem. V případě celkových kontraindikací se masáž nedoporučuje provádět.

Celková kontraindikace. Maséra je nutné informovat o následujících stavech a onemocněních:

Částečná kontraindikace (masáž je možné provádět, ale s omezením) v případech:

Cena:

Záda + šíje 30 min - 490 Kč

Záda + šíje + dolní končetiny 60 min - 990 Kč

Domácí návštěvy u klienta (Praha - Kolín a okolí) - Zdarma